Ach co to był za wieczór!

Igry (Juwenalia Politechniki Śląskiej) razem z Śląski Yacht Club przy Politechnice Śląskiej zorganizowali wieczór żeglarski w klubie Spirala pod naszym patronatem! Wydarzenie te miało na celu promowanie żeglarstwa wśród młodzieży Politechniki i biorąc pod uwagę dużą frekwencję i zainteresowanie trzeba przyznać, że się to udało!

Najpierw zaczęliśmy od historii żeglarskich, gdzie student Politechniki Śląskiej Michał Rusin opowiedział jak został skazany na żeglarstwo. Kolejno w odpowiedzi na zaproszenie o swoich przygodach na jachtach opowiedzieli Andrzej Kania i Marian Wosz, byli studenci Politechniki Śląskiej.  Są to doświadczeni żeglarze którzy za swoich czasów studenckich brali udział w organizacji śródziemnomorskich wypraw i nam o nich opowiedzieli.

Następnie zaczęła się część muzyczna gdzie łącznie ponad 15 grajków i śpiewaków wyciągnęło z torb najróżniejsze sprzęty muzyczne od gitary po wiolonczele, bębny akorden, a nawet trąbki i zagrała niezliczoną liczbę znanych szant, a także popularnych polskich piosenek.

Na sam koniec daliśmy możliwość zaprezentowania znajomości muzyki szantowej uczestnikom imprezy i trzeba pochwalić, że nie tylko wspaniale znają piosenki szantowe, ale mogli się też pochwalić wspaniałą grą na swoich instrumentach muzycznych. Pierwszych 20 studentów w nagrodę dostało piwo zasponsorowane przez nas jako patrona imprezy które wręczyli w naszym Imieniu Michał i komandor Śląskiego Yacht Clubu przy Politechnice Śląskiej – Grzegorz Kuźniak.

Cieszymy się liczną frekwencją i mamy nadzieję, że widzimy się znowu za rok!

 

Michał Rusin